dfgggg
dggg
dfg
dfgg

G.M.A.A.

Soccer Standings

2002 - 2003

  School Games Win Loss
Tie
Points
   
 
 
 
 
 
Juvenile Boys     "1 - A"          
  Pierrefonds Comp High School 6 4 1 1 9
  Hudson High School 6 2 2 2 6
  Riverdale High School 6 1 2 3 5
  MacDonald High School 6 2 4 0 4
Juvenile Boys     "1 - B"  
  St. Thomas High School 6 5 1 0 10
  Loyola High School 6 4 1 1 9
  Lasalle Comp High School 6 2 3 1 5
  West Island College 6 0 6 0 0
Juvenile Boys     "1 - C"  
  Lower Canada College 6 3 1 2 8
  LaurenHill Academy 6 3 1 2 8
  Royal West Academy 6 2 3 1 5
  Selwyn House School 6 0 3 3 3
Juvenile Boys     "1 - D"  
  Lester B. Pearson High School 6 4 1 1 9
  Laurier MacDonald High School 6 4 2 0 8
  Rosemount High School 6 3 3 0 6
  Laval CatholicHigh School 6 0 5 1 1
Juvenile Boys     "3 - A"  
  Howard S. Billings High School 6 5 1 0 10
  Royal Vale High School 6 3 3 0 6
  Lakeside Academy 6 3 3 0 6
  Westmount High School 6 1 5 0 2
Juvenile Boys     "3 - B"  
  Marymount Academy 8 7 1 0 14
  Herzliah Snowdon High School 8 4 1 3 11
  Rosemere High School 8 3 3 2 8
  St Georges High School 8 2 4 2 6
  Centennial Academy 8 0 7 1 1
Juvenile Girls     "1 - A"  
  Beaconsfield High School 8 5 1 2 12
  John Rennie High School 8 4 3 1 9
  MacDonald High School 8 2 2 4 8
  Vaudreuil County High School 8 4 3 1 9
  Hudson High School 8 0 6 2 2
Juvenile Girls     "1 - B"  
  Villa Maria  High School 6 4 1 1 9
  Lower Canada College 6 2 2 2 6
  Lasalle Comp High School 6 2 2 2 6
  Royal West Academy 6 1 4 1 3
Juvenile Girls     "1 - C"  
  St. Thomas High School 6 5 0 1 11
  Pierrefonds Comp High School 6 3 1 2 8
  West Island College 6 0 4 2 2
  Queen of Angels Academy 6 1 4 1 3
Juvenile Girls     "1 - D"  
  Lester B. Pearson High School 8 6 1 1 13
  Vincent Massey Collegiate 8 6 1 1 13
  Laurier MacDonald High School 8 4 2 2 10
  John F. Kennedy High School 8 2 6 0 4
  Academie Dunton 8 0 8 0 0
Juvenile Girls     "1 - E"  
  Rosemere High School 6 4 1 1 9
  Sacred Heart School of Mtl 6 4 1 1 9
  Rosemount High School 6 2 3 1 5
  The Study 6 0 5 1 1
Juvenile Girls     "3 - A"  
  St Pius X High School 6 6 0 0 12
  Laval Catholic High School 6 4 2 0 8
  Centennial Academy 6 2 4 0 4
  St. Georges High School 6 0 6 0 0
Juvenile Girls     "3 - B"  
  Ecole Sec. Villa Maria 7 5 1 1 11
  Lakeside Academy 7 3 2 2 8
  ECS 7 1 4 2 4
Juvenile Girls     "3 - C"  
  Howard S. Billings High School 7 7 0 0 14
  Marymount Academy 7 1 5 1 3
  Royal Vale High School 7 1 6 0 2
Midget Boys   -  "1 - A"  
  Beaconsfield High School 7 6 0 1 13
  Lindsay Place  High School 7 3 4 0 6
  John Rennie High School 7 2 5 0 4
Midget Boys   -  "1 - B"  
  Loyola High School 8 8 0 0 16
  Johh F. Kennedy High School 8 6 2 0 12
  Rosemount High School 8 3 4 1 7
  LaurenHill Academy 8 1 5 2 4
  Academie Dunton 8 0 7 1 1
Midget Boys   -  "1 - C"  
  Royal West Academy 7 4 2 1 9
  Pierrefonds Comp High School 7 4 3 0 8
  Riverdale High School 7 1 6 0 2
Midget Boys   -  "3 - A"  
  MacDonald High School 8 6 1 1 13
  Riverside Park Academy 8 5 1 2 12
  Lower Canada College 8 3 3 2 8
  Selwyn House School 8 3 4 1 7
  Centennial Academy 8 0 8 0 0
Midget Boys   -  "3 -B"  
  St Pius X High School 6 5 0 1 11
  Marymount academy 6 4 1 1 9
  James Lyng High School 6 1 4 1 3
  Westmount High School 6 0 5 1 1
Midget Girls  " 1 - A "  
  Lindsay Place  High School 6 5 0 1 11
  John Rennie High School 6 3 2 1 7
  MacDonald High School 6 2 4 0 4
  Beaconsfield High School 6 1 5 0 2
Midget Girls  " 1 - B "  
  Sacred Heart School of Mtl 6 4 0 2 10
  Royal West Academy 6 4 1 1 9
  Queen of Angels Academy 6 1 4 1 3
  Riverdale High School 6 1 5 0 2
Midget Girls  " 1 - C "  
  Laurier MacDonald High School 6 6 0 0 12
  Laval Catholic High School 6 3 3 0 6
  Lower Canada College 6 3 3 0 6
  LaurenHill Academy 6 0 6 0 0
Midget Girls  " 3 - A "  
  Riverside Park Academy 8 6 2 0 12
  Kuper Academy 8 2 5 1 5
  Westmount High School 8 1 6 1 3
Midget Girls  " 3 - B "  
  Ecole Sec Villa Maria 9 9 0 0 18
  Trafalgar School 9 6 3 0 12
  Face  High School 9 5 4 0 10
  Wagar High School 9 0 9 0 0
Bantam Boys  -  "1 - A "  
  John Rennie High School 6 6 0 0 12
  Beaconsfield High School 6 3 3 0 6
  MacDonald High School 6 2 3 1 5
  Pierrefonds Comp High School 6 0 5 1 1
Bantam Boys  -  "1 - B "  
  St Thomas High School 4 3 1 0 6
  Lasalle Comp High School 4 2 1 1 5
  West Island College 4 0 3 1 1
Bantam Boys  -  "1 -C "  
  Lower Canada College 6 5 1 0 10
  Loyola High School 6 5 1 0 10
  Royal West Academy 6 2 4 0 4
  Selwyn House School 6 0 6 0 0
Bantam Boys  -  "1 -D "  
  John Paul 1 High School 8 7 1 0 14
  Vincent Massey Collegiate 8 6 2 0 12
  LaurenHill Academy 8 3 5 0 6
  Sacred Heart Middle School 8 2 6 0 4
  Rosemount High school 8 2 6 0 4
Bantam Boys  -  "3 - A "  
  Kuper Academy 6 6 0 0 12
Lakeside Academy 6 2 3 1 5
  Lasalle Junior International High School 6 1 3 2 4
  Lower Canada College 6 1 4 1 3
Bantam Boys  -  "3 -B "  
  Howard S. Billings High School 6 5 0 1 11
  Royal Vale High School 6 4 1 1 9
  Centennial Academy 6 2 4 0 4
  Weston High School 6 0 6 0 0
Bantam Boys  -  "3 -C "  
  John F. Kennedy High School 6 5 0 1 11
  St Pius X High School 6 3 1 2 8
  St Georges High School 6 2 3 1 5
  Selwyn House School 6 0 6 0 0
Bantam Girls  -  "1 -A "  
  St Thomas High School 6 5 1 0 10
  MacDonald High School 6 5 1 0 10
  Pierrefonds Comp High School 6 2 4 0 4
  Hudson High School 6 0 6 0 0
Bantam Girls  -  "1 -B "  
  John Rennie High School 8 7 0 1 15
  Villa Maria  High School 8 6 1 1 13
  Queen of Angels Academy 8 2 5 1 5
  Lasalle Comp High School 8 1 5 2 4
  Royal West Academy 8 0 5 3 3
Bantam Girls  -  "1 -C "  
  John Paul 1 High School 6 6 0 0 12
  Vincecnt Massey Collegiate 6 4 2 0 8
  Rosemount High School 6 1 4 1 3
  LaurenHill Academy 6 0 5 1 1
Bantam Girls  -  "3 - A "  
  Westmount High School 9 4 4 1 9
  Lindsay Place  High School 9 3 3 3 9
  Lakeside Academy 9 2 5 2 6
  Howard S. Billings High School 9 1 5 3 5
Bantam Girls  -  "3 - B "  
  Lasalle Junior International High School 8 7 1 0 14
  Sacred Heart Middle School 8 7 1 0 14
  John F. Kennedy High School 8 1 6 1 3
             
488

Official Sponsor of G.M.A.A. Soccer

G.M.A.A.

Soccer Playoff Structure

 2002 - 2003

 

Please be advised that all games except November 2nd will start at 3:00 p.m.

Juvenile Boys 1    
Quarter Final Semi Final Final Champions
   

PCHS(home) 2

 
 Oct 28th  3:00

 PCHS 1

 

LCC.  1

 
  Oct 31st  3:00

 LBPHS  1

 

LOY  0

 
 Oct 29th  3:00

 LBPHS (home)2

 

LBPHS(home)  2

 MVP: Corey Webb  STT
  Nov 2nd at Loy

1:00 p.m.

 St Thomas H.S.

LAURN(home)  4

Champions

 Oct 29th  3:00

 LAURN  1

 

HHS  1

 
  Oct 31st 3:00

 STT (home)  3

 

LMAC  1

 
 Oct 29th 3:15 pm

 STT(home)  4

 

STT(home)  5

 
       
Juvenile Boys 3  
Semi Final Final Champions
   

MMA (at RVALE)5

 
 Oct 29th 3:15

 MMA (home)  4

 

RVALE  3

 MVP:  Russel Stewart MMA
  Nov 4th at RVALE

3:00 p.m.

 Marymount Academy

HZS  3

Champions
 Oct 29th  3:00

 HZS  0

 

HSBHS(home)  2

 
Juvenile Girls 1      
Preliminary Quarter-final Semi-final Final  
Top two teams from each section  

LCC. 1

 
 Oct 25th  3:00

PCHS  0

 

PCHS(home)2

Oct 29th  3:00

 LBPHS (home)2

 
 

LBPHS(home) 2

 
  Oct 31st 3:00

 LBPHS(home)  3

 
 

SHSM  0

 
  Oct 28th  3:00

 BHS  1

 
 

BHS(home)  1

 MVP: Laura Lehr  VILLA
  Nov 2nd at LOY

1:00 p.m.

 Villa Maria H.S.

 

RMHS   2

Champions

  Oct 29th  3:00

 VMC (home)  2

 
 

VMC(home)  5

 
  Oct 31st 3:00

 VILLA  4

 
 

STT(home)  1

 

JRHS  0

Oct 29th 2:00 pm

 VILLA  3

 
 Oct 25th

VILLA 2

 

VILLA(home)  3

 
         
Juvenile Girls 3    
   
Quarter Final Semi Final Final Champions
Top two teams from each section  
 

STPX(home)  0

 

MMA  0

Oct 31st  3:00

VILFR  1

 
Oct 29th  3:00

VILFR  2

 

VILFR(home)  4

 MVP: Mary-Lise Monchalin  VILFR
  Nov 2nd at RVALE

1:00 p.m.

 Howard S. Billings H.S.

LA  4

Champions

Oct 28th  3:00

LA  0

 

LVCHS(home)  2

Oct 30th  3:00

HSBHS  5

 
 

HSBHS(home)  1

 
       
Midget Boys 1    
   
Quarter Final Semi Final Final Champions
Top two teams from each section  
 

BHS(home)  5

 

LPHS  2

Oct 31st  3:00

BHS  1

 
 Oct 29th  3:00

LPHS  0

 

JFKHS(home)  1

 MVP:  Andrew Costa  LOY
 

Nov 2nd at LOY

11:30 a.m.

 Loyola H.S.

PCHS  0

Champions

 Oct 29th  3:00

ROYAL  2

 

ROYAL(home)  3

Oct 31st  3:00

LOY(home)  2

 
 

LOY(home) 7

 
Midget Boys 3  
   
Semi Final Final Champions
   

STPX(home)  2

 
Oct 29th 2:00

STPX 2

 

RPA0

 MVP:  Francesco Vela   STPX
  Nov 2nd at RVALE

11:30 a.m.

 St Pius X High School

MMA0

Champions

 Oct 29th   3:00

MACD (home)  1

 

MACD(home)  5

 
Midget Girls 1    
   
Quarter Final Semi Final Final Champions
Top two teams from each section  
 

LPHS(home)  0

 

LCC.  0

Oct 31st  3:00

SHSM  2

 
Oct 29th  3:00

 SHSM  4

 

SHSM(home)  1

 MVP: Theresa Chimienti  SHSM

 

Nov 2nd at LOY

11:30 a.m.

 Laurier Macdonald H.S.

JRHS  1

Champions
Oct 29h   3:00

ROYAL  0

 

ROYAL(home)  3

Oct 31st  3:15

LMAC(home)  3

 
 

LMAC(home) 2

 
Midget Girls 3  
   
Semi Final Final Champions
   

VILFR(home)  5

 
 Oct 28th  3:00

VILFR (home) 4

 

KUPER  0

 MVP:  Frederique Duchesne VILFR
  Nov 2nd at RVALE

11:30 a.m.

 Ecole Sec Villa Maria

TRAF  2

Champions
 Oct 28th  3:00

TRAF   1

 

RPA(home)  1

 
Bantam Boys 1    
   
Quarter Final Semi Final Final Champions
   

JRHS(home)  1

 
Oct 28th  3:00

LOY  2

 

LOY  3

 
  Oct 31st  2:00

 LOY   2

 

STT  1

 
 Oct 29th  3:00

 JP1 (home)  0

 

JP1(home)  3

 MVP:  Stephen Greco  LOY
 

Nov 2nd at LOY

10:00 a.m.

 Loyola H.S.

LCC.(home)  4

Champions
 Oct 28th  3:00

LCC. 3

 

BHS  3

 
  Oct 31st  3:00

 LCC.(home)   0

 

VMC   2

 
Oct 28th   3:00

VMC (home) 2

 

LCCHS(home)  1

 
       
Bantam Boys 3    
   
Quarter Final Semi Final Final Champions
Top two teams from each section  
 

HSBHS(home) 4

 

LA  1

Oct 31st  3:00

HSBHS

 
Oct 29th  3:00

JFKHS  3

 

JFKHS(home)  2

 MVP:  Ricardo Homan Kuper

  Nov 2nd at RVALE

10:00 a.m.

 Kuper Academy

STPX  0

Champions
 Oct 29th   2:00

 RVALE 1

 

RVALE(home)  1

Oct 31st  3:00

KUPER(home

 
 

KUPER(home  3

 
Bantam Girls 1    
   
Quarter Final Semi Final Final Champions
Top two teams from each section  
 

JRHS(home)  2

 

VMC  2

Oct 30th  3:00

JRHS (home)  3

 
Oct 28th   3:00

STT  0

 

STT(home)  4

 M.V.P.  Shannon Travis  JP1
 

Nov 2nd at LOY

10:00 a.m.

 John Paul 1 H.S.

VILLA  2

Champions
 Oct 28th  3:00

MACD2

 

MACD(home)  3

Oct 30th  3:00

JP1  5

 
 

JP1(home)  3

 
Bantam Girls 3  
   
Semi Final Final Champions
   

LCJIS  3

 
Oct 28th  3:00

LCJIS(home)  0

 

LPHS(home)  1

 MVP    Marya Murray LCJIS
  Nov 2nd at RVALE

10:00 a.m.

 Sacred Heart Middle School

WHS  0

Champions

Oct 31st  3:00

SHMID  1

 

SHMID(home) 4

 
     
Home Page

© 2006 GMAA. All Rights Reserved